délka model rok základ kabiny osoby Toalety cena

  Půjčovna plachetnic na Liparských ostrovech: Itineráře

Sedm ostrovů Liparského souostroví tvoří velké Y, v jehož středu je Lipari. Trajekty sem přijíždějí z pevniny a dva přístavy zajišťují široký výběr nebo. Lipari je největší ostrov (asi 10 tisíc obyvatel) se stejnojmenným městským centrem Acquacalda, Canneto a Quattropani. Hlavní město je živé město, které vám umožní objevovat barvy, zvuky a vůně skutečné Sicílii, jakmile dorazíte: dominuje mu hrad se starodávnou helmou a rozkládá se až k malebnému starověkému přístavu (Marina Corta, vřesoviště) plné barů, restaurací, zmrzlinových salonů, kde můžete hned vyzkoušet lahodnou žulu. Dva přístavy pro naši loď jsou Marina Lunga a Pignataro, mírně severně od centra. Ostrov má stejně jako ostatní velmi skalní aspekt, protože je vulkanického původu. Na jihu ostrova se tyčí slavný Faraglioni z Lipari: dokování není snadné, ale stojí za to tam strávit půl dne, možná pokračovat směrem k malé zátoce Valle Muria. Na straně centra Lipari místo toho, na severu ostrova, je zátoka Porticello. Nepřehlédnutelné místo k ukotvení asi za 5-10 metrů, před velkolepým nyní nepoužívaným lomem na pemzy. Zbytky ze zpracování jej přeměnily na zářivě bílé pobřeží, které kontrastuje s různými odstíny tyrkysového moře a modré oblohy.
A nyní, po relaxaci, lodí: severovýchodní trasa k exkluzivní Panarea. Je to nejmenší ostrov a v průběhu let se stal malým rájem pro VIP: příroda středomořského křoví, ibišku a popínavé rostliny skrývá vily, které jsou architektonickými klenoty, z bílého vápna a drahých materiálů. Město se jmenuje San Pietro, kde můžete kotvit na dvou bójkových polích taxislužbou. Glamour je zde doma, popíjí si na svých terasách nebo se jednoduše prochází v krásné zátoce. Pokud chcete méně světských míst na ostrůvku, existují dvě zátoky snů, Cala Zimmari a Cala Junco, kde můžete zakotvit a užít si vznešenou krajinu. Systém skal a ostrůvků přímo před San Pietro z něj činí jedinečné místo: Le Guglie, Bottaro, Lisca Bianca a Lisca Nera vystupují ostře a skalnatě z vod až k Basiluzzu. Na tomto nehostinném ostrůvku natočil Michelangelo Antonioni v roce 1960 první část filmu L'Avventura, ve kterém zmizí turista téměř pohlcený nepřístupnou přírodou.
Cestujeme s rozvinutými plachtami směrem k Stromboli, další perle našeho námořního itineráře. Je to ostrov na severovýchodním okraji, jen něco málo přes 20 mil od Lipari. Je to rozeznatelné z velké vzdálenosti, protože to není nic jiného než kompaktní sopka téměř tisíce metrů, která se vynoří z vod. Jeho aktivita je viditelná, čím blíže jsme, fumaroly, lapilli a magma. La Sciara del Fuoco: žhavé magma stéká do velkého údolí a noční pozorování z moře je neocenitelným zážitkem. Na ostrově nejsou žádné přístavy, ale pouze možnost kotvení s poměrně hlubokými vodami. Nejlepší je mimo Fico Grande s výhledem na vesnice San Vincenzo a San Bartolo. Výstup k ústí Stromboli (s oficiálním průvodcem) je docela náročný (3 hodiny chůze s rozdílem v nadmořské výšce asi 900 m), ale pohled z hřebene a emoce erupce se nám vynahradí. Sopka je neustále aktivní 200 let a v závislosti na období může mít erupce každých 5-20 minut. Hluk, třes Země, potom exploze a lapilli, vše viditelné z bezpečné vzdálenosti, ale dostatečné k rozrušení, odkazují na nejzáhadnější a majestátní přírodní úkazy. Dokonce i když nevylezete na vrchol, je stejně velkolepé procházet kolem Stromboli, sledovat aktivitu ze všech perspektiv. Existuje také možnost zakotvit v Ginostře k návštěvě této odlehlé vesnice s charakteristickými bílými domy.
Odpluli jsme lodí a je čas na dlouhou navigaci, která by se vrátila do středu souostroví. Salina je cílem: ostrov má své vlastní zdroje sladké vody, které umožnily rozvoj bujné vegetace. Na svazích neaktivní sopky jsou vinné révy, které produkují Malvasia, vynikající místní víno passito. Salina má dobře vybavené turistické přístaviště, kde v případě potřeby kotví člun nebo katamarán; malebná vesnička Santa Marina vítá návštěvníka ulicí věnovanou velkému Massimo Troisi. Na tomto ostrově bylo natočeno několik scén jeho posledního mistrovského díla Il postino. Po plavbě kolem ostrova objevíte další klenoty: záliv Lingua s rybářskou vesnicí, Rinella s malou pláží a na druhé straně Santa Marina potkáváme Pollaru. Tento amfiteátrový záliv je tvořen vyhaslou sopkou; eroze vytvořily hromádky a otvor jeskyně, oblouk ve skále. Můžete zakotvit poblíž a užít si tento koutek mořského ráje.
Následující ostrovy se nacházejí na západě: Filicudi a Alicudi. Zatímco druhá vyžaduje dlouhou navigaci a přistání jsou omezená, první je nepřehlédnutelná. Je to malý ostrov, daleko od velké turistiky, kde ve dvou vesnicích, Pecorini a Filicudi Porto, můžete dýchat vzdálenou a autentickou atmosféru. Hlavní centrum má bar, restauraci a bankomat. Profil červených a hnědých skal je divoký a vytváří scénáře nesrovnatelné krásy. Může být ukotven v zátoce poblíž přístavu nebo na bóji, ve dvou vesnicích nebo ve zdroji Pecorini, jednoho z nejkouzelnějších míst celého souostroví.
Je čas vrátit se na základnu s naší plachetnicí; máme čas na poslední návštěvu Vulcana, nejjižnějšího ostrova. Jak název napovídá, skládá se ze sopky (jako je stále aktivní Stromboli). Jakmile jsme v Porto di Levante (bóje nebo mola), vydáme se na příjemnou procházku v živém centru plném barů a restaurací: poblíž pláže je sirný pramen, kde se můžete koupat v bahně. Poté můžeme vylézt k ústí sopky, což je mnohem mírnější výstup než Stromboli. Nyní se dovolená blíží ke konci, týden krásných přírodních scenérií a navigace, které zůstanou vryty do našich vzpomínek

  Kdy jet lodí na Liparské ostrovy

Dovolená na lodi na Liparských ostrovech: Díky své poloze na severu Sicílie si Liparské ostrovy užívají středomořské podnebí, které umožňuje plavbu prakticky po celý rok. Je zřejmé, že zimní měsíce jsou chladnější a deštivější, ale například mezi lednem a březnem kolísá teplota mezi maximem 10 a 15. Duben a květen se stanou ideálními měsíci pro dovolenou na plachetnici nebo motorovém člunu, kdy maxima začínají překračovat 20 stupňů se sníženými srážkami. Letní měsíce jsou výjimečné pro hodiny slunečního svitu, ačkoli průměrná maximální teplota nepřesahuje 28 stupňů a je uvolněna větrem. Pamatujte, že červenec a srpen mohou být s turisty docela zaneprázdněné. Září, říjen jsou vítěznou volbou pro pronájem charteru na Liparských ostrovech: správná rovnováha mezi klidem a teplým podnebím.

  Rodinná dovolená na plachetnicích na Liparských ostrovech

Dovolená na lodi na Liparských ostrovech je vhodná pro celou rodinu, dokonce is dětmi. Můžete si pronajmout plachetnici s kapitánem nebo bez posádky nebo luxusní jachtu. Podnebí je příjemné až do října, větry zřídka zesílí. Liparské ostrovy nabízejí velmi odlišnou škálu ostrovů: od turističtějších Lipari, Salina, Vulcano až po exkluzivní Panarea, nehostinný Stromboli a nekontaminovaný Filicudi. Pro zajištění nezapomenutelné dovolené je možné zorganizovat doplňkové aktivity: kajak, SUP, vodní skútry, trekking, jízda na horském kole, ochutnávky, itineráře umění a archeologie, hry pro děti. Rodiny jsou vítány a budou mít tisíc příležitostí k zábavě!